Пляжний волейбол: правила і особливості динамічної гри

Особливості поля

Майданчик для пляжного волейболу має прямокутну форму розміром 16 на 8 метрів, яка оточена зоною вільної близько 3 м по периметру. Поверхня поля має бути заповнена піском глибиною не менше 40 см без каменів, черепашок та інших сторонніх включень, щоб гравці не поранилися. Майданчик обмежують контрастними по відношенню до кольору піску стрічками-лініями шириною 5-8 див. Центральна розділювальна лінія не передбачена.

Натягиваемая сітка повинна мати довжину 9,5 метра, а завширшки не менше метра. М’яч для гри у пляжний волейбол вибирають яскраве розфарбування, довжина окружності – 66-68 см, маса – 260-280 р. Якщо порівнювати його з м’ячем для класичного волейболу, то можна помітити, що він трохи більше в діаметрі, але при цьому менше накачаний. Це робить його менш прыгучим.

Правила

Пляжний волейбол виник з класичного, тому і правила гри багато в чому збігаються.

Перед грою суддя вчиняє жеребкування: переміг капітан вибирає сторону майданчика і право подавати або приймати м’яч.

Правила гри в пляжний волейбол для чоловіків нічим не відрізняються від тих, що встановлені для жіночих команд. Подання розігрують по черзі, після втрати очки або помилки право переходить до суперників. Гравці команди міняються після того, як відіграють очко. Гра складається з трьох сетів, в яких йде рахунок до 21 очка. Для перемоги достатньо провести дві успішні партії. У разі якщо гра дійшла до 3-го сету, то його відіграють до 15 очок.

М’яч можна відбивати будь-якою частиною тіла, але за умови, що торкатися м’яча члени однієї команди можуть не більше трьох разів. Команда втрачає очко у разі, якщо:

• відбулося четверте торкання м’яча;
  • м’яч після подачі впав за межами поля;
  • один з гравців допустив торкання сітки;
  • сталося приземлення м’яча на її половині поля.

Після розіграшу 7 очок команди міняються місцями. Це зроблено для того, щоб одна команда не грала постійно проти сонця або вітру.

Матчі обслуговує суддівська бригада, яка складається з чотирьох арбітрів та двох суддів, один з яких стежить за правильністю технічних прийомів, а другий – спостерігає за ходом гри у сітки і допомагає першому. Арбітри спостерігають у ліній майданчика.